Staniki sportowe Shock Absorber

2 300x300 - Staniki sportowe Shock AbsorberStanik sportowy ma swoją długą historię. Pierwszym, opartym na badaniach naukowych na Uniwersytecie w Portsmonth biustonoszem do uprawiania sportu jest stanik sportowy Shock Absorber. Już w 1994 roku naukowcy pochylili się nad rozwiązaniem problemu aktywnych kobiet – bolącymi piersiami podczas ćwiczeń. Tym samym firma Shock Absorber stała się prekursorem wsparcia biustu aktywnych kobiet.

Staniki sportowe Shock Absorber dedykowane są dużym i małym biustom. Ich specjalistyczna konstrukcja pozwala na mocne utrzymanie biustu w najbardziej wymagających sportach, takich jak bieganie, jazda na rowerze, fitness, taniec, boks czy intensywne ćwiczenia siłowe.

Ten wyjątkowy biustonosz oparty jest na zjawisku kompresji – jest to mocne przyciśnięcie biustu do klatki piersiowej i częściowe unieruchomienie piersi. Powoduje to efekt poruszania się całej klatki piersiowej zamiast „skaczących piersi” podczas najmniejszego wysiłku.

Dlaczego jest to zdrowsze? W piersiach znajdują się więzadła, zwane więzadłami Copera. Można porównać je do cienkich niteczek, które łączą mięśnie klatki piersiowej ze skórą. Więzadła te są podporą dla piersi i nadają im kształt. Często używa się porównania, że więzadła Coopera są jak guma do żucia – raz rozciągnięte, nigdy nie wrócą do swojego poprzedniego stanu – oczywiście bez pomocy skalpela chirurga. A rozciągnięcie ich skutkuje utratą jędrności biustu i zjawiskiem wciągniętych piersi. By zatem nie musieć poddawać się bolesnym i kosztownym operacjom, warto zadbać o jędrność biustu najłatwiejszą metodą – dobrym stanikiem sportowym.

Biustonosz Shock Absorber, model Run Bra to stanik o miękkich, wygodnych i trzywarstwowych miseczkach. Dzięki lekkości materiału biustonosz bardzo szybko wysycha, nie pozostawiając skóry mokrej i nieprzyjemnej. Jest to także ogromnym plusem przy praniu bielizny – następnego dnia możesz już włożyć swoją ulubioną, świeżą i suchą bieliznę sportową.

Stanik sportowy na duży biust marki Shock Absorber ma charakterystyczne, motylkowe zapięcie ramiączek – zapina się je na plecach tuż nad łopatkami. Zakres naszych rąk zazwyczaj bez problemu radzi sobie z sięgnięciem do zapięciaJ Jest ono także bardzo stabilne – dwie plastikowe klamerki nachodząc na siebie tworzą zacisk, który nie rozepnie się podczas biegu.

Shock Absorber rozmiarówka staników

Modele Run Bra czy Multi Active mają szeroką rozmiarówkę – jest to więc zarówno biustonosz na duży biust jak i na drobniejsze piersi. Miseczki od A do L zaspokoją potrzeby pań o mniejszych oraz obfitszych kształtach.

Dzięki stanikowi sportowemu biust nie traci jędrności i elastyczności. Nawet przy wysokiej intensywności sportu, możesz mieć pewność, że będziesz czuła się komfortowo, a przede wszystkim piersi pozostaną zdrowe.

Staniki sportowe Shock Absorber opinie

Często piszecie nam, że kompresja piersi to dla Was najwygodniejsza forma podtrzymania biustu. Stanik miękki czy stanik sportowy z usztywnianymi miseczkami to kwestia gustu oraz wielkości piersi – ta różnica zazwyczaj nie ma wpływu na mocniejsze lub słabsze podtrzymanie średniej wielkości biustu.

Shock Absorber – rekomendowane staniki

Rekomendowanymi stanikami marki Shock Absorber są:

Run Bra – stanik kompresyjny, o miękkich, trójwarstwowych miseczkach, spinany między łopatkami

Fly Bra – leciutki, miękki biustonosz sportowy, nie zszywany a zgrzewany – bardzo wygodny, świetnie podtrzymujący drobniejszy biust

Multi Active – biustonosz sportowy na duży biust, występujący do rozmiaru L

Shock Absorber jak dobrać rozmiar?

Ważną informacją jest to, że stanik sportowy Shock Absorber jest dość ścisły w obwodzie. Polecamy wiec wybór obwodu taki, ile centymetrów masz w tym miejscu. Podajmy przykład: jeśli pod biustem masz 80 cm, wybierz stanik sportowy w rozmiarze 80. Nie odejmuj 5 cm, jak zazwyczaj robi się to przy dobieraniu staników innych marek. Jeżeli nie jesteś pewna swojego idealnego rozmiaru stanika sportowego, napisz do nas, chętnie pomożemy:)

 

Dodaj komentarz