Ile kosztuje stanik sportowy?

Dlaczego profesjonalne staniki sportowe kosztują między 200 a 400 zł? 1f914 - Ile kosztuje stanik sportowy?🤔

Zdarzyło mi się spotkać z taką opinią, że staniki sportowe są drogie.
Rzeczywiście, w porównaniu z produktami nazywanymi „stanikiem sportowym” z dyskontu za 19,90 zł, cena między 200 zł a 400 zł może wydać się zaporowa.

Więc skąd ta cena?

27a1 - Ile kosztuje stanik sportowy?➡️ Po 1. Tkanina. Używane materiały to między innymi poliester, poliamid, elastan. „Sztuczne”, możecie powiedzieć. Tak, ale w przypadku sportowych rzeczy, to są idealne składowe, nie ma nic gorszego niż rozciągająca się bawełna, wchłaniająca cały pot.
Staniki sportowe mają miękką, oddychającą tkaninę przylegającą do ciała i przepuszczającą powietrze oraz specjalnie zaprojektowaną, oddychającą siateczkę wszytą w miejsca najbardziej narażone na pocenie, czyli pod pachami, pod miseczkami, na dekolcie, na ramiączkach. Tkaniny te są trwalsze, co podnosi żywotność stanika o 4 LATA.2757 - Ile kosztuje stanik sportowy?Nie znaczy to, że będzie on miał trwałość 4 letnią, ale, że o 4 lata dłużej będziecie w nim chodzić, niż w zwykłym staniku. Jak długo służy Wam stanik sportowy? Założę się, że 5-6 lat to dobry czas używalności takiej bielizny. Chyba, że po drodze zmieni się rozmiar biustu, wtedy bezdyskusyjnie należy zmienić stanik na nowy, w innym rozmiarze.

27a1 - Ile kosztuje stanik sportowy?➡️ 2. Pas pod biustem. Czyli to, co podtrzymuje nasze piersi. Guma jest najlepszej jakości, dzięki czemu nie rozciągnie się z czasem, nie zwinie się podczas treningu, nie popruje oraz nie odparzy. Profesjonalne firmy bardzo dużą wagę przywiązują do tego, newralgicznego miejsca w staniku sportowym. To najważniejszy punkt programu. Jeśli ten pas zawiedzie, nici z dobrego utrzymania biustu w ryzach.

27a1 - Ile kosztuje stanik sportowy?➡️ 3. Tanie tkaniny na staniki sportowe mogą zawierać szkodliwe substancje, np. nikiel, chrom, ołów. Profesjonalne firmy, jak np. Anita, posiadają certyfikat OEKO-TEX, gwarantujący nam bezpieczeństwo użytych materiałów i barwników.

27a1 - Ile kosztuje stanik sportowy?➡️ 4. Trudno nie wspomnieć o latach pracy konstruktorów staników nad dopasowaniem jednego tylko modelu do kobiecej sylwetki. Dopracowanie technologii trwa od roku do dwóch lat. Słyszałam też o pracach nad stanikiem pewnej polskiej firmy, gdzie naukowcy spędzili nad samą strukturą tkaniny miseczki, która miała dopasowywać się do piersi pod wpływem ciepła jak plaster miodu, aż 3 lata.
Potem dochodzi technologia zszywania lub zgrzewania tkanin aby nie obcierały skóry. Następnie wszystko modele muszą być przymierzone na żywych biustach, ale o procesie produkcji stanika sportowego może opowiem innym razem.

Profesjonalna bielizna zadba o nasze zdrowe piersi i lepsze osiągi w sporcie, poprzez poprawną postawę ciała i sylewtkę. Ze „stanikiem sportowym” z sieciówki nie mamy szansy tego osiągnąć.
Stanik sportowy to inwestycja na lata.

Dodaj komentarz