Biustonosz sportowy na mały biust – ale po co?

Przy okazji różnych spotkań z aktywnymi kobietami, gdy opowiadam o stanikach sportowych, często słyszę: “A ja mam mały biust, wiec nie potrzebuję stanika sportowego”.

Jeśli byłaby to prawda i stanik sportowy nie byłby potrzebny niewielkim piersiom, po co produkowano by rozmiar miseczki A lub B? Po to, aby je skutecznie podtrzymać i nie dopuścić do utraty jędrności.

Budowa mniejszych piersi jest identyczna jak budowa obfitych biustów: do mięśnia piersiowego większego przytwierdzone są więzadła Coopera, czyli włókna, które są łącznikiem między mięśniem a skórą. Wyobraźcie sobie teraz takie połączenie: siatka włókienek nie pozwala naszej skórze na piersiach opaść. Jednak kiedy nasz biust przez lata nie będzie wpierany z zewnątrz biustonoszem, więzadła stracą swoją elastyczność i się po prostu rozciągną. A rozciągnięte więzadła Coopera są jak guma do żucia – raz wydłużone nigdy już nie wrócą do swojej poprzedniej postaci – chyba, że użyjemy skalpela.

więzadła coopera 300x285 - Biustonosz sportowy na mały biust - ale po co?

Źródło: kobiety.med.pl

Nie wierzycie, że małe biusty także tracą elastyczność i opadają? Proponuję wejść w wyszukiwarkę i znaleźć na przykład zdjęcia Murzynek z plemion afrykańskich, które nigdy nie widziały stanika. Kojarzycie ten obrazek?

Dla przykładu umieszczam tu zdjęcie piersi z jednej z klinik, aby zobrazować Wam w jaki sposób małe piersi się zachowują pod wpływem grawitacji oraz upływającego czasu.

stanik sportowy na małe piers 200x300 - Biustonosz sportowy na mały biust - ale po co?

 Czy stanik sportowy potrzebny jest małym biustom? Oczywiście, że tak. Podczas każdej wzmożonej aktywności, biegania, podskoków, tańca, fitnessu, skłonów i wyprostów nasze piersi intensywnie się poruszają. Idąc, piersi wychylają się ok. 3 cm. Truchtając, tańcząc – ok. 9 cm. Biegnąc, skacząc, nasze piersi mogą wędrować góra – dół – bok prawy – bok lewy nawet o 14 cm! Podczas tego ruchu, więzadła Coopera mają mnóstwo pracy – starają się utrzymać skórę przed nadmiernym rozciągnięciem. Zakładając stanik sportowy na mały biust, pomagasz swoim naturalnym strażnikom piersi w ich ciężkiej robocie – profesjonalny stanik sportowy doskonale przytrzyma biust, nie pozwalając mu opadać, dzięki czemu zachowamy jędrne piersi przez długie lata.

 

Biustonosz sportowy zaprojektowany po to, aby trzymał piersi w ryzach a nie aby je okrywał (tak jak to robią topy), pozwoli zachować zdrowe piersi.

Jestem gorąca orędowniczką zakładania profesjonalnego biustonosza na mniej obfite piersi, serdecznie Was do tego zachęcam!

 

 

Dodaj komentarz