Biustonosz sportowy na mały biust – ale po co?

Przy okazji różnych spotkań z aktywnymi kobietami, gdy opowiadam o stanikach sportowych, często słyszę: “A ja mam mały biust, wiec nie potrzebuję stanika sportowego”.

Jeśli byłaby to prawda i stanik sportowy nie byłby potrzebny niewielkim piersiom, po co produkowano by rozmiar miseczki A lub B? Po to, aby je skutecznie podtrzymać i nie dopuścić do utraty jędrności.

Budowa mniejszych piersi jest identyczna jak budowa obfitych biustów: do mięśnia piersiowego większego przytwierdzone są więzadła Coopera, czyli włókna, które są łącznikiem między mięśniem a skórą. Wyobraźcie sobie teraz takie połączenie: siatka włókienek nie pozwala naszej skórze na piersiach opaść. Jednak kiedy nasz biust przez lata nie będzie wpierany z zewnątrz biustonoszem, więzadła stracą swoją elastyczność i się po prostu rozciągną. A rozciągnięte więzadła Coopera są jak guma do żucia – raz wydłużone nigdy już nie wrócą do swojej poprzedniej postaci – chyba, że użyjemy skalpela.

Źródło: kobiety.med.pl

Nie wierzycie, że małe biusty także tracą elastyczność i opadają? Proponuję wejść w wyszukiwarkę i znaleźć na przykład zdjęcia Murzynek z plemion afrykańskich, które nigdy nie widziały stanika. Kojarzycie ten obrazek?

Dla przykładu umieszczam tu zdjęcie piersi z jednej z klinik, aby zobrazować Wam w jaki sposób małe piersi się zachowują pod wpływem grawitacji oraz upływającego czasu.

 Czy stanik sportowy potrzebny jest małym biustom? Oczywiście, że tak. Podczas każdej wzmożonej aktywności, biegania, podskoków, tańca, fitnessu, skłonów i wyprostów nasze piersi intensywnie się poruszają. Idąc, piersi wychylają się ok. 3 cm. Truchtając, tańcząc – ok. 9 cm. Biegnąc, skacząc, nasze piersi mogą wędrować góra – dół – bok prawy – bok lewy nawet o 14 cm! Podczas tego ruchu, więzadła Coopera mają mnóstwo pracy – starają się utrzymać skórę przed nadmiernym rozciągnięciem. Zakładając stanik sportowy na mały biust, pomagasz swoim naturalnym strażnikom piersi w ich ciężkiej robocie – profesjonalny stanik sportowy doskonale przytrzyma biust, nie pozwalając mu opadać, dzięki czemu zachowamy jędrne piersi przez długie lata.

 

Biustonosz sportowy zaprojektowany po to, aby trzymał piersi w ryzach a nie aby je okrywał (tak jak to robią topy), pozwoli zachować zdrowe piersi.

Jestem gorąca orędowniczką zakładania profesjonalnego biustonosza na mniej obfite piersi, serdecznie Was do tego zachęcam!

 

 

Dodaj komentarz